mega888 Barbara ROSIAK - Galeria Witryna

Barbara ROSIAK

Studia na Wydziale Malarstwa i Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (PWSSP) (dziś Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi) w Łodzi w latach 1974-1979. Specjalizacja w zakresie grafiki warsztatowej. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni wklęsłodruku prof. Leszka Rózgi i aneks z malarstwa w pracowni prof. Stanisława Fijałkowskiego w 1979 roku.
Artystka tworzy kompozycje graficzne w klasycznych technikach metalowych, często wielobarwne. Głównym wątkiem jej twórczości są rozbudowane, symboliczne i fantastyczne pejzaże i weduty, w których kumuluje motywy architektoniczne, cytaty figuralne ze starego malarstwa (np. Madonny, akty itp.), detale zdobnicze i ornamenty z różnych epok historycznych (renesans, barok, secesja) ujęte w nierealne perspektywy.
Uprawia głównie grafikę artystyczną w technice wklęsłodruku ze szczególnym umiłowaniem akwaforty barwnej łączonej czasem z akwatintą, miękkim werniksem. Zajmuje się też małą formą ekslibrisu, ilustracją książkową i rysunkiem. Maluje fantazyjne akwarele i pastele.
Miała 30 wystaw indywidualnych i brała udział w ponad 100 wystawach zbiorowych i konkursach na świecie. Mieszka i pracuje w Łodzi.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10