mega888 Jadwiga Maria JAROSIEWICZ - Galeria Witryna

Jadwiga Maria JAROSIEWICZ

Artystka urodziła się w Przemyślu. Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Czesława Rzepińskiego oraz Podyplomowe Studium Scenografii pod kierunkiem prof. Andrzeja Kreutza Majewskiego.
Jako scenograf zadebiutowała już w czasie studiów projektując scenografię i kostiumy do opery „Wolny Strzelec” C. M. Webera w Operze Krakowskiej w reżyserii Małgorzaty Dziewulskiej. Od tamtego czasu zrealizowała ponad 80 premier głównie w teatrach operowych w Polsce i za granicą. Wiele projektów przygotowała dla Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie m/in. do „Halki”, „Śpiewnika domowego” Stanisława Moniuszki w reżyserii Marii Fołtyn a także baletu „Bajadera” w choreografii Natalii Makarovej.
Intensywne związki z teatrem nigdy nie przeszkodziły artystce uczestniczyć w życiu plastycznym. Wiodącym tematem jej malarstwa jest człowiek a szczególnie portret. Swoje prace malarskie i scenograficzne prezentowała na około 50 wystawach indywidualnych i w wielu zbiorowych.
Uczestniczy także w ważnych aukcjach o charakterze charytatywnym jak „Bliźniemu swemu” na rzecz Towarzystwa im. Św. Brata Alberta, aukcji „Pro Bono”, „Aukcji Wielkiego Serca” czy Rotary Clubu w Krakowie.
Prace artystki znajdują się w licznych kolekcjach w Polsce i na świecie.

Wyświetlanie jednego wyniku