mega888 Marek SZMIDEL - Galeria Witryna

Marek SZMIDEL

Urodzony w 1952r. Studia w latach 1976-1981 na wydziale malarstwa ASP w Gdańsku w pracowni profesora Kazimierza Ostrowskiego. Dyplom w roku 1981
Uprawia: malarstwo, rzeźbę, rysunek, grafikę, fotografię oraz projektowanie wnętrz.
Twórczość nie jest odosobniona. Łączy w sobie inne dziedziny sztuki; muzykę czy literaturę, scala współczesne wynalazki, wzbogacona wpływem przeżyć i doznań. W moich treściach znaczną role odgrywa intuicja; są to impresje na temat tego co wiem i co sobie wyobrażam.
Obecnie próbuję malować, posługując się swoim nowym sposobem widzenia, nowymi umiejętnościami, wiedzą i miłością, pozostając jednak wierny sobie i przedmiotowi. To co najcenniejsze w twórczości, w podejściu do niej przez samego twórcę, to moralność artysty.
W sztuce nie można oszukać.
W sztuce są pewne elementy kompozycji, struktury farby, pociągnięcia pędzlem, które sprawiają, że kawałek płótna wydaje się czarodziejski jak okno na inny świat.
I to właśnie mnie pociąga, odkrywanie innych światów. Ma to związek z jedną chwilą w czasie, jednym miejscem, widzianym przez jednego człowieka, przeze mnie.
Jest to jednak coś więcej jak okno wychodzące na miejsce wyobraźni, piękna, podniecenia. Staram się sprawić, by to złudzenie światła i przestrzeni stało się prawdą. Po skończeniu obrazu, porównuję go z poprzednim. Dostrzegam różnicę, zmianę. Nie potrafię jednak stwierdzić, na ile rzeczywistość się zmieniła a na ile zmiana dokonała się we mnie.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.